Δευτέρα 28 Μαρτίου 2011

Ισόπαλο το Μοσχάτο, σημαντική νίκη για Φωστήρα, συνετρίβει ο Άγιαξ Ταύρου

ΑΕ Περάματος - Μοσχάτο 1-1

Οι φιλοξενούμνεοι προηγήθηκαν με γκολ του Παπαδόπουλο στο 37΄και έτσι έληξε και το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις αρχές του Β΄ημιχρόνου με γκολ του Ηλιαδάκη στο 53’. Η ομάδα του Μοσχάτου είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αλλά η προσπάθεια του Επιτροπάκη στο 82΄χτύπησε στο δοκάρι.

Με σκόρερ τον Χαλκίδη, ο Φωστήρας πήρε τη νίκη με 1-0.

Ο Φωστήρας ήταν ο νικητής της 22ης αγωνιστικής στον 8ο Όμιλο της Δ’ Εθνικής, επικρατώντας με 1-0 του Χαϊδαρίου.Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Χαλκίδης στο 59’ , ενώ οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με ένα παίκτη λιγότερο, αφού ο Τσοπανάκος αποβλήθηκε με κόκκινη στο 69’ για τους γηπεδούχους και ο Τσούκης στο 90’ για τους φιλοξενούμενους.

Το Αιγάλεω συνέτριψε την ομάδα του Ταύρου με 4-1 για την 22η αγωνιστική.

Μεγάλη νίκη για το Αιγάλεω που επικράτησε με 4-1 του Άγιαξ Ταύρου στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής στον 8ο Όμιλο της Δ’ Εθνικής.

Στο 15΄ο Τεγούσης έκανε το 1-0 για τον Άγιαξ, ενώ στο 45’ ο Τζανετάκος έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια με το προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 55’ οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0 με τον Τεγούση, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα σκόρερ χρήστηκε ο Δουκάκης. Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Χαλίλι στο 78’.