Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2010

Πατατράκ στις καθυστερήσεις υπέστη το Κορωπί από τον ΑΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Πατατράκ στις καθυστερήσεις υπέστη το Κορωπί, που ενώ κέρδιζε το Μοσχάτο, στο 93' δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης (2-2)

Οι "κυανόλευκοι" είχαν προηγηθεί με δύο γρήγορα τέρματα με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ωστόσο, αν και έπαιζαν και με παίκτη παραπάνω, λόγω της αποβολής του Λιόση στο 62', υποτίμησαν τον αντίπαλό τους και το πλήρωσαν στο φινάλε.

Ο Σωπιάδης έκανε το 1-0 στο 48' και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νταντάμης διπλασίασε τα τέρματα του Κορωπίου.

Στο 75' ο Ηλιόπουλος ξαναέβαλε στο παιχνίδι το Μοσχάτο μειώνοντας σε 2-1 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης σκόραρε εκ νέου φέρνοντας την ψυχρολουσία στους γηπεδούχους.

Σκόρερ: 48' Σωπιάδης, 52' Νταντάμης - 75', 93' Ηλιόπουλος
Αποβολή: 62' Λιόσης (2η κ.)

Διαιτητής: Κουντουριώτης (Δυτικής Αττικής)

ΚΟΡΩΠΙ: Μάντζιος, Ρεντζής, Βρούτσης, Τσιριγώτης (46' Κολίτζας), Σαλάκου, Αλεξίου Στ., Αλεξίου Α. (75' Μπιταξής), Γκίνης, Σωπιάδης, Τσίτσης (85' Μανάσης), Νταντάμης.

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Μωραΐτης, Αθανασόπουλος, Σιμιτζής, Λαλιάνι Μ., Αναστασιάδης (70' Ηλιόπουλος), Επιτροπάκης, Λιόσης, Λαλιάνι Λ., Σαλάμης, Ανδρουλιδάκης (76' Ντάβλας).